Čtvrtek, 2 února, 2023
- Reklama -časopis
DomůPro ŽenyCeny vody v příštím roce asi mírně vzrostou

Ceny vody v příštím roce asi mírně vzrostou

Ceny vodného a stočného v příštím roce pro domácnosti pravděpodobně mírně vzrostou.
Jak uvedl na čtvrteční tiskové konferenci předseda Úřadu pro regulaci síťových odvětví SR (ÚRSO) Jozef Holjenčík, důvodem nárůstu cen vodního a stočného jsou kritéria Evropské komise v oblasti odkanalizování a čištění odpadních vod, které musí Slovensko dodržovat. „Zde očekáváme mírný nárůst cen, ale nebude to nic dramatické,“ dodal Holjenčík.

Podle šéfa regulačního úřadu mohou domácnosti očekávat v příštím roce výrazný pokles cen elektrické energie a zemního plynu. „Co se týče elektřiny tam očekáváme snížení koncových průměrných cen pro domácnosti. Bude to výraznější pokles oproti roku 2009. V plynárenství, tam uvidíme jak se bude vyvíjet cena ropy a ropných produktů na světových trzích. Pokud by byl ten současný trend zachován tak vidíme tam také v příštím roce možnost výraznější úpravy ceny zemního plynu směrem dolů. Určitě nepředpokládáme nárůst,“ doplnil Holjenčík.

Podle něj cena zemního plynu by mohla pro domácnosti klesnout už i na podzim letošního roku. Jak uzavřel šéf regulačního úřadu důvodem pro pokles cen elektřiny a plynu jsou nové výnosy ÚRSO, které začnou platit od příštího roku, jakož i pozitivní vývoj na světových trzích.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek