Čtvrtek, 2 února, 2023
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyPlazmová svářečka: Efektivní zařízení pro svařování a dělení materiálů

Plazmová svářečka: Efektivní zařízení pro svařování a dělení materiálů

Plazmová svářečka je skvělý nástroj pro svařování plazmou. Častěji však plazmový paprsek bývá využíván pro dělení materiálů. Dostupná jsou univerzální zařízení, která nabízí možnosti svařování i řezání kovů.

Plazmová svářečka

Plazmová svářečka, respektive plazmová řezačka je vhodná pro řezání různých materiálů. Využití tak najde ve spoustě oblastech, ať už jde o řemeslnou dílnu, či třeba autodílnu. Využívá tenký plazmový paprsek, který nabízí vysokou přesnost. Zvládnete tak i vyřezávání složitějších tvarů a otvorů. Plazmové řezací stroje vyžadují pouze stlačený vzduch, obejdete se tak bez speciálních plynů. Díky tomu lze snížit provozní náklady, přičemž získáte všestranný a spolehlivý nástroj.

Klíčové parametry

Pokud vybíráte novou plazmovou svářečku, nabízí se pár důležitých parametrů, na které byste se při výběru měli zaměřit. Jedním z nich je maximální tloušťka řezu. Ta udává, s jakou největší tloušťkou materiálu si plazma poradí. Klíčový je také řezací proud, který zajistí dostatečný výkon pro dělení různých materiálů. U většiny modelů lze řezací proud nastavit v určitém rozmezí, můžete tak nástroj přizpůsobit přímo pro danou práci.

Plasmová svářečka

Plasmová svářečka funguje na principu řezání v úzkém stabilizovaném elektrickém oblouku. Za pomoci hnacího plynu je poté tlačen do taveného materiálu. Tento princip umožňuje využívat jako plyn stlačený vzduch namísto speciálních plynů. Řezání plazmou nabízí řadu výhod, je rychlé, přesné a spolehlivé. Pokud se rozhodnete pro kombinované zařízení, které kombinuje řezání i svařování materiálů, získáte univerzální přístroj, který najde využití v různých situacích.

Plazmová svářečka nabízí kompaktní rozměry, nízkou hmotnost a vysokou přesnost. Právě díky tomu je tak oblíbená.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek