Čtvrtek, 2 února, 2023
- Reklama -časopis
DomůBulvárHerecké hvězdy přenesly červený koberec Emmy Awards do svých obýváků

Herecké hvězdy přenesly červený koberec Emmy Awards do svých obýváků

„Ahojte a vítejte na předávání cen pand-Emmy. Díky, že jste riskovali všechno, abyste tu byli,“ přivítal Jimmy Kimmel, moderátor 72. ročníku Emmy Awards, neexistující publikum.

Arénu Staples Center v Los Angeles, v níž se televizní ocenění předávaly, totiž zaplnily zejména papírové podobizny hereček a herců. Slavnostní udělování „televizních Oscarů“ proběhlo kvůli pandemii koronaviru virtuálně, na margo čehož si Kimmel zažertoval.

„Máme živé přenosy z a do více než sto lokací po celém světě. Víte, jak náročné je dostat vaše rodiče na FaceTime hovor? Tak tohle ještě mnohokrát vynásobte,“ řekl.

Kimmel některá ocenění předal sám, u jiných mu asistovalo pár hereckých hvězd. První cenu večera, která putovala herečce Catherine O’Hara za komediální výkon v seriálu Schitt’s Creek, mu například pomáhala předat Jennifer Aniston.

Ta se později připojila přes online přenos se svými kolegyněmi Lisou Kudrow a Courteney Cox ze seriálu Přátelé. Herečka, která si vysloužila nominaci za svou roli moderátorky Alex Levy v seriálu The Morning Show, si cenu neodnesla.

Během večera se totiž přepisovala historie a nejlepší dramatickou herečkou za výkon v seriálu Euphoria se stala pouze 24letá Zendaya. Nikdo mladší ocenění v této ženské kategorii ještě nedostal.

Zahraniční televizní recenzenti se přitom shodují, že předávání cen se vyřešilo inteligentně a šlo o zajímavý večer. „Minuta za minutou to bylo zajímavější než všechny ty dlouhé noci sebeoslav obvykle jsou,“ napsali LA Times. Magazín IndieWire zase zhodnotil, že o to, aby měl večer „živý nádech“ se přičinily proslovy vítězů a vítězek.

Mezi tématy, která v děkovných vystoupeních rezonovala, byla vedle politiky právě pandemie, která výrazně zasáhla do filmové a televizní produkce, ale i násilí na Afroameričanech. Herec Yahya Abdul-Mateen II věnoval svoji cenu „všem ženám černé pleti v jeho životě“ a herečky Regina King i Uzo Aduba upozornily na zastřelení mladé Afroameričanky Breonny Taylor.

Roby i pyžama v obýváku
Jak Kimmel poznamenal, lidé letos nebudou hodnotit, jak vypadaly šaty či účesy oceňovaných, ale jak mají herecké hvězdy zařízené své obýváky.

Přestože se někteří umělci a umělkyně objevily v aréně i osobně, většina z nich přenesla červený koberec do svých domovů a zároveň na sociální sítě.

Zatímco některé a někteří se od dokonalého vystrojení nenechali odradit („Tohle je šílené, kvůli Emmy mám na sobě Louis Vuitonna a sedím doma na schodech!“ napsal herec Paul Mescal) jiní, jako například herečka Jameela Jamil, si na sebe oblékli pyžamo.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek