Čtvrtek, 2 února, 2023
- Reklama -časopis
DomůBulvárNultá léta a odhalené dekolty

Nultá léta a odhalené dekolty

Hudební noc roku, předávání cen Grammy, byla po dlouhých měsících prvním velkým výročním akcí, na které se sešli hudební osobnosti živě, a předvedli se kromě pódia či domácích obýváků i na červeném koberci.

Přestože pro pandemii v okleštěné podobě ao téměř dva měsíce později, jak bylo původně plánováno, 63. ročník udělování Grammy přinesl za přísných hygienických podmínek ceremoniál, který patřil zejména ženským umělkyním. Ty bodovaly mimo jiné iv nejprestižnějších kategoriích.

Cenu za album roku získala zpěvačka Taylor Swift s titulem Folklore. Čtyři kategorie ovládla Beyoncé, která zároveň zlomila rekord, a stala se zpěvačkou s největším počtem sošek Grammy v historii s celkovým počtem 28 cen.

Účinkující i ti, kteří předávali ceny a dorazili do Kongresového centra v Los Angeles, si nenechali ujít jednu ze vzácných příležitostí vyniknout v neotřelých módních kreacích.

„Jako vždy, styl na hudebních cenách byl jasnější, odvážnější a barevnější, než na většině filmových a televizních událostí podobného rázu,“ píše novinář Oscar Holland pro CNN.

Magazín New York Times zase zhodnotil, že šaty, které by jindy vzbudily převracení očima a cynismus, se nyní jevily jako odvážné rozhodnutí nenechat nad námi vyhrát uplynulý pandemický rok.

„Kdo se chce omezovat, když už jsme všichni omezeni stejně?“ ptá se autorka Vanessa Friedman.

Zpěvačka Phoebe Bridgers se tak na červeném koberci ukázala v šatech z dílny Gucci jako chodící kostra, přičemž na černé róbě se vyjímaly zejména vyšívané kosti.

Jhene Aiko ohromila v objemné růžové týlní róbě a podobný dojem zanechala i Noah Cyrus.

Tu někteří módní kritici označovali v jejím Schiaparelli Haute Couture róbě za peřinu, květák či dokonce obrovskou ústřici.

Několik dámy vsadilo na odvážné výstřihy a odhalené dekolty – od raperky Doja Cat v motocyklové kožené bundě přes country zpěvačku Mirandu Lambert v lesklých stříbrných šatech až po Ingrid Andress v bílém obleku s třásněmi zakrývajícími hrudník.

Billie Eilish, raperka Chika či producent Lido zase na červený koberec přinesly závan nultých let – spolu s nadrozměrným oblečením i sportovně-elegantní styl.

Nejsymboličtěji se však předvedla raperka Megan Thee Stallion, která se ukázala v zářivě oranžové róbě bez ramínek od Dolce & Gabbana, v zadní části zdobené obrovskou mašlí. „Chtěla jsem vypadat jako Grammy, tak jsem to takhle projevila,“ uvedla.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek