Čtvrtek, 2 února, 2023
- Reklama -časopis
DomůBulvárJediné módní trendy pro podzim a zimu 2020, které se vyplatí znát

Jediné módní trendy pro podzim a zimu 2020, které se vyplatí znát

Nová éra oblékání zaměřeného zejména na funkčnost a pohodlí při práci z domova, respektive při trávení času v interiéru, snadno donutí člověka zapomenout na módní značky. Ty však nespí.

Přehlídky největších módních domů se konaly také v době pandemie a ty, které určují trend pro aktuální sezónu podzim a zima 2020, jako například Týdny módy, i dávno před ní. Řešit, co ovládne šatníky v nadcházejícím ročním období, se přitom může zdát jako zbytečná malichernost a irelevantní výstřelek.

Velké volány? Rukavice až po lokty, jako by se člověk chystal do opery? Nebo úzké a dlouhé šaty a rozparky kdekoli na těle? Ty člověk v izolaci opravdu nevyužije.

„Příběh sezóny podzim/zima 2020 může zatím nejlépe vystihnout fráze ‚všichni vyoblékání, když nemají kam jít‘. Oblečení vhodného na večer byla plná mola,“ píše módní bible Vogue. Mnozí designéři a návrhářky proto některé své kolekce stáhli nebo ani nezačali vyrábět.

Z módních trendů pro letošní podzim a zimu jsme vybrali ty, které dávají smysl, a osvědčí se v šatníku i déle, než jen na jednu sezónu.

Trio barev, kterými podzim a zimu rozhodně nezkazíte.

Designéři a designérky doporučují nebát se vytáhnout ze šatníku cokoliv, čím se ohlédnete za disko érou (Tom Ford, Oscar de la Renta nebo Paco Rabanne jsou důkazem z módních přehlídek).

Dlouhé zimní večery si zase můžete zpříjemnit plamennou červenou.

Sáhnete-li po kouscích v černé, v souladu s trendy se můžete obléct od hlavy k patě. Černé flitry, košile, kalhoty, dlouhé šaty i kabáty – Valentino, Victoria Beckham či Carolina Herrera hlásají, že černá je nová černá a v kombinaci s vysokými obtaženými kozačkami nad kolena snoubíte její tajemno s přitažlivostí.

Šátky kolem hlavy
Ve střídmější verzi pouze s překrytím vlasů a krku tyto kousky na modelkách předvedly například Michael Kors či Paco Rabanne. Do chladnějšího počasí je jistě využijete nejen letos.

Nic však nezkazíte, pokud jim dopřejete i jistý „upgrade“ ve formě balaklava masek nebo pletených materiálů, které se nosí jako šála či šátek s překrytím nosu i úst. Dobře ochrání (nejen) před zimou.

Kardigány
Pohodlí, pohodlí a ještě jednou pohodlí. Dlouhé, polodlouhé i crop kardigány zpředmětňují toto slovo a přinejmenším tuto sezónu máte volné ruce v jejich kombinování.

Na molech se cardigan blýskl s kalhotovými kostýmy (Coach 1941), tužkovými sukněmi (Fendi), dlouhými džínovými sukněmi (Chloé) či polodlouhými košilovými šaty (Ermano Scervinno). Nejlepší přitom je, že pletený cardigan či svetr evokuje univerzálnost pro domácí pohodu i aktivity venku.

Pláště
Namísto kabátu plášť přehozený přes ramena. Během teplého podzimu můžete namísto hrubých bund využít i plédy jako horní vrstvu přehozenou přes šaty s délkou po kolena, nebo nadrozměrné vlněné peleríny, které ozvláštníte páskem. Některé značky, jako například Givenchy, nabídly také inspiraci, která připomíná oděvy středověkých rytířů.

Střižná vlna
Podzimní okouzlení střižnou vlnou se promítlo na molech do několika způsobů – dlouhých béžových kabátů, bomberových bund i tříčtvrtečních kabátků s límci. Stella McCartney si s touto výzvou poradila i ve veganské, tedy vůči zvířatům etické verzi.

Útulnosti a pohodlnosti lze dosáhnout bez ohledu na to, zda se do materiálu zabalíte od hlavy k patě, nebo necháte pouze vyniknout prvkem v barvách jako růžová či krémová.

Kozačky až po stehna a robustní boty
Pokud vybrat pouze dva trendy, které se týkají bot, při tom prvním si rozhodnete budete připadat sexy, ten druhý je spíše praktický do deštivého počasí.

Lesklé kozačky vysoké až po stehna, které vypadají jako vaše druhá kůže, případně takové, které jen nenápadně vykukují zpod kabátu, jsou znakem sezóny.

Totéž platí o robustních botách vhodných do různého terénu, případně holínkách. Designéři se v tomto směru pořádně odvázali a na výstřednost této obuvi zaměřili pozornost.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek