Úterý, 21 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůBulvárKia Motors Slovakia během letní dovolené připraví výrobu na nový model

Kia Motors Slovakia během letní dovolené připraví výrobu na nový model

Kia Motors Slovakia (KMS) r. o., připraví během celozávodní dovolené v Tepličce nad Váhom výrobní linky ke spuštění zkušební a sériové výroby nového modelu automobilky Kia. TASR o tom informoval mluvčí společnosti Dušan Dvořák.
Výrobu třetího modelu plánuje KMS podle jeho slov spustit od začátku roku 2010. „Půjde o zcela nový automobil. Z tohoto důvodu jsme již určité úpravy dělali během velikonočních svátků. Během letní dovolené, která bude na konci července a začátku srpna, upravíme linky tak, aby byly již připraveny ke spuštění zkušební výroby i sériové výroby nového modelu,“ uvedl Dvořák.

Na margo situace na evropském trhu mluvčí KMS konstatoval, že stále ještě není stabilizovaná. „Na některých trzích dochází k významnému růstu, například v Německu, kde již úspěšně funguje podpora šrotování automobilů. Na druhé straně jsou trhy, jako například Španělsko, kde prodej klesá každý měsíc. Těžko očekávat, že by se situace v blízké době významněji měnila. Myslím si, že letos budeme muset stále velmi flexibilně reagovat na reálnou situaci na trhu a tomu přizpůsobovat výrobu,“ řekl Dvořák.

Připustil, že Kia Motors Slovakia uvažuje o úpravě pracovní doby na osm hodin. „Máme několik variant, ale zatím není žádná schválená a definitivní. To znamená, že nadále jdeme na dvě změny se 6 hodinami na každé změně,“ uzavřel Dvořák.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek