Úterý, 21 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůZajímavostiEuro výrazně oslabilo vůči dolaru

Euro výrazně oslabilo vůči dolaru

Kurz eura vůči dolaru výrazně klesl. Americký ministr financí Timothy Geithner totiž signalizoval, že Washington bude pokračovat ve stimulačních opatřeních.
Dnes ráno se euro prodávalo na evropském trhu za 1,3888 USD oproti 1,4010 USD v pátek (12.6.) podvečer v New Yorku. Vůči dolaru oslabila také britská libra na 1,6323 USD z 1,6450 USD v pátek. Kurz jenu klesl na 98,54 JPY/USD z 98,24 JPY/USD.

Ministři financí skupiny G8 se setkali během víkendu v Itálii a diskutovali o agendě červencového summitu nejvyšších představitelů členů skupiny. Ministři USA, Japonska, Německa, Francie, Británie, Itálie, Kanady a Ruska ve svém společném komuniké uvedli, že situace ve světové ekonomice zůstává nejistá. „Ohrožení ekonomické a finanční stability přetrvává.“

Ministři také vyzvali Mezinárodní měnový fond (MMF), aby pomáhal při procesu vypracování strategií ukončení měnových a fiskálních pobídek, jako jsou daňové úlevy a nízké úrokové sazby. Takové plány jsou „nezbytné pro podporu udržitelného zotavení v dlouhodobém horizontu“.

Americký ministr financí Timothy Geithner však na tiskové konferenci po skončení setkání řekl, že je příliš brzy na změnu hospodářské politiky. „Tyto první signály zlepšení jsou sice povzbuzující, ale výkon světové ekonomiky je stále výrazně pod jejím potenciálem a stále musíme bojovat s vážnými problémy.“

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek